Thodex Stellar Nedir?

Thodex Stellar ödeme sistemlerini, bankaları ve insanları birbirine bağlayan bir platformdur. Düşük maliyetli finansal hizmetler sağlamayı amaçlayan bu platform madencilikten ziyade bir fikir birliği algoritmasına dayanmaktadır. Todex Stellar nedir diye baktığımızda en temelde açık kaynak kodlu merkezi olmayan bir platform olduğunu söyleyebiliriz.

Seçilen para biriminde işlem yapmayı sağlamaktadır. Todex Stellar ağının kripto para birimi Lümen’dir. Todex Lümenler sayesinde bir kullanıcı sahip olduğu para birimini başka bir kimseye farklı bir para biriminde gönderebilir.

Finansal kurumları birbirine bağlamayı ve sınır ötesi transferler için gereken maliyet ve zamanı önemli ölçüde azaltmayı amaçlayan bir ödeme teknolojisi olan Todex Stellar 2014 yılında Jed McCaleb tarafından kurulmuştur.

Todex Stellar Kuruluş Amacı Nedir?

Tüm gelir seviyelerindeki insanlara düşük maliyetli finansal hizmetlere erişim sağlayan açık bir finansal sistem olmayı amaçlayan Stellar kar amacı gütmeyen bir platformdur. Blok zincirindeki en ucuz işlem ücretini sunan Stellar ağı kripto paralar arasında da bir köprü görevi görmektedir.

Bankasız bankacılık olarak da nitelendirilen bu sistem parayı hızlı, güvenilir ve en az ücreti ödeyerek taşımayı amaçlıyor. Lümen ise bu sistemin kripto parası olarak kullanılıyor. Stellar 100 milyar lümen dağıtmıştır.

Bunun % 50’si bireylere, % 25’i ortaklara, % 20’si Bitcoin ve XPR sahiplerine verilmiştir. Todex Stellar market temel olarak daha hızlı ve daha ucuz işlemler sunmayı amaçlamaktadır. Todex Stellar organizasyonu kar amacı gütmeyen bir kuruluş olarak faaliyet göstermektedir.

Misyonu yoksullukla mücadele etmek ve bireysel potansiyeli en üst düzeye çıkarmak için insanları düşük maliyetli finansal hizmetlere bağlamaktır.  Stellar dijital bir ödeme teknolojisidir. Stellar konusunda bu yazımızda size detaylı bilgiler verecektir.

Stellar olsun diğer kripto para birimlerinde olsun en güncel haberleri takip etmek isterseniz bu linkimizi ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

Thodex Stellar Avantajları Nelerdir?

Dünyanın her yerine az maliyetle para gönderme imkânı sunan Stellar merkezi olmayan bir protokol olarak tanımlanmaktadır. Stellar ağında bir işlemin yalnızca 0.0001 XLM maliyeti vardır ve bu işlem 6 saniyeden kısa sürede tamamlanır.

Stellar ağını blockhain üzerinden çalışan bir PayPal olarak düşünebilirsiniz. En büyük avantajı herhangi bir para birimini başka bir para birimi olarak gönderme olanağı yaratmasıdır. Örneğin, Ethereum’u gönderebilir ve Euro olarak gelmesini sağlayabilirsiniz. Dolar gönderebilir ve Bitcoin olarak gelmesini sağlayabilirsiniz.

Ticari ödemelerden havale ödemelerine kadar her türlü işlemi desteklemektedir. Tüm dünyadaki insanlar için ucuz ve hızlı işlem sağlamaktadır. Para birimi bakiyeleri, ağ geçidinden gelen krediler olarak gösterilir. Bu nedenle, bir kullanıcı bir ağ geçidine 100 Euro yatırırsa, 100 Euro’ya eşdeğer XLM kredisi verir. Herkes kendi ağ geçidini başlatabilir. Bu da kişiye özel finansal özgürlük sağlar.

Ağın para birimi olan lümen çok yönlüdür ve farklı işlem türlerine uygundur. XLM’yi Bitcoinin daha hızlı olan ve daha ölçeklenebilir ve madencilik gerektirmeyen bir dijital para olarak düşünmek mümkündür. Dünyanın herhangi bir yerindeki 5 saniyeden daha kısa sürede işlem yapabilir ve sınır ötesi işlemlere uygun hale getirilebilir.

Thodex Stellar nedir sorusuna detaylı olarak yanıt verdik. Stellar bir koin olarak düşünüldüğünde de piyasada bilinen ve tanınan bir para birimidir. Yani bu kripto paraya yatırım yapmak mümkündür. Stellar ağı insanların problemlerine çözümler üretmek için Blockhain kullanmalarını sağlar. Stellar Ağı’ndaki kullanıcı sayısı ne kadar yüksek olursa, deneyim o kadar iyi olacaktır.

1 geri izleme / bildirim

  1. Stellar Yorum, Tavsiye ve Öneriler - STELLAR (XLM) - Altcoin Borsası

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*