Thodex Kripto Para Haberleri

Bitcoin para yatırma ve Bitkoin para çekme

Stellar Nedir? Diğer Koinlerden Farkı Nedir?

Stellar Lumens daha kısa haliyle XLM, 2014 yılında Jed McCaleb ve Joyce Kim tarafından kurulmuş açık kaynak kodlu bir koindir. Yeni bir sanal para birimi olmasına rağmen tercih edilmesinin en önemli nedenlerinden biri kripto para borsasının önde gelenlerinden ve en gelişmiş ödeme ağlarından biri Ripple’ın kurucularından olan 2 kişiyle karşılaşmaktayız. Gelişmiş kadrosu sayesinde önemli isimleri de bünyesinde bulunduran bu para birimi diğer bitcoin ve altcoinlerden bazı özellikleriyle değişiklik göstermektedir. İlk olarak Stellar Lumens madenciliği yapılamamaktadır. Ayrıca piyasada yer alabilecek maksimum sayısı da mevcut değildir. Durum böyle olunca bazı yatırımcıların da ilgisini çektiği söylenebilir. Ripple’da da olduğu gibi birtakım alanlarda profesyonelliği, kaliteyi ve hızı önemsediklerini görebilirsiniz. Anlık işlemlerin en hızlı şekilde yerine getirilmesinde başarılı adımlar izleyen XLM, günlük hacmi ve piyasa değeri de artış göstermeye devam etmektedir. Kısa bir zaman diliminde diğer birçok altcoini geçerek daha değerli hale gelmesi de onun farkını ortaya koyuyor.

Stellar Avantajları Nelerdir?

Zaman ve maliyet gibi konularda kolaylık sağlayan Stellar (XLM), BTC ve ETH ile kıyaslanırsa işlem hızlarında onları geride bırakmaktadır. Piyasada bulunan 103.887.050.716 XLM haricinde kazım işlemleri yapılamaması diğer koinlerden farklı olduğunu ortaya koymakta. Teknolojinin bir hayli ilerisinde olan XLM fonksiyonel bir dijital para birimi olmayı amaçlamış bu doğrultuda da başarılı çalışmalarla ve destekleyicileriyle günümüze kadar gelmiştir. IBM ve Deloitte gibi büyük firmalar ile de işbirliğinde olup, gelişmişliği arttırmaya devam ediyor. Diğer kripto paralar gibi blockchain teknolojisinden faydalanması da onun güvenilir bir sanal para birimi olmasında rol oynamaktadır.

Stellar (XLM) Nasıl Satın Alınır?

Stellar (XLM) satın almak için kripto para borsasında bulunan Türk ya da diğer yabancı firmalardan yararlanmanız gerekmektedir. Bu firmalarda üyeliğinizin bulunması ve bu firmanın da hâlihazırda XLM altcoinini bünyesinde bulundurması gerekiyor. Ardından aracı firma sayesinde XLM satın alarak yatırım yapmaya başlayabilirsiniz. Kripto para borsasının güvenilir firmalarından Paribu bünyesinde XLM’yi bulundurmakta. Bu da yatırımlarınızı Paribu aracılığıyla yapabileceğiniz anlamına geliyor. Yatırımdan da kazançlı çıkabilmeniz için XLM analizini iyi yapmalı, doğru zamanda, doğru miktarda yatırımı gerçekleştirmelisiniz.