Kripto Para Devrinde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte yaşamımıza farklı alışkanlıklar ve farklı para birimleri girmeye başladı. Peki, bu para birimleri bizim hayatımızda ne gibi değişiklikleri beraberinde getirdi ve getirmeye devam ediyor?

Kripto paralar hayatımıza 2009 yılında ilk olarak Bitcoin ile giriş yaptı. Halen popülerliğini koruyan ve en güvenli kripto para birimi olarak anılan bu para birimi pek çok kişinin ve yatırımcının da dikkatini çekti. Piyasaya duyurulduğu andan itibaren hızlı şekilde yükselişe geçerek sürekli değer kazanması pek çok yatırımcısını zengin etti. Ancak halen kripto para piyasası gelişmeye devam ediyor. Yatırımcıların da bu piyasa içinde yatırım yaparken haklı olarak kendilerine sorduğu bir soru var. Yatırım yaparken nelere dikkat etmeliyiz? Bu sorunun birden fazla cevabı olduğu gibi bu cevapların başlı başına gereksinimleri de bulunmaktadır. Bu gereksinimlere dikkat edilmekle birlikte yatırımlarda çok daha fazla kazançlı çıkabilirsiniz. İşte kazançlı çıkabilmenizde yardımcı olan o gereksinimler.

Kripto Para Piyasasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Yatırım yaparken yatırım yapacağınız kripto parayı çok iyi şekilde araştırmış olmalı; kuruluş amacını, ilk olarak ne zaman ve nasıl ortaya çıktığını kaç yıldır sektörde olduğunu ve grafiklerini, analizlerini detaylı olarak inceleme yapmış olmalısınız.
  • Teknik analizler uzun vadeli yatırımcılar için en doğru göstergeler olabilir. Bu yüzden yatırım yapmadan önce mutlaka para biriminin teknik analizini yapmalı araştırma sürecini başlatmalısınız.
  • İlgilendiğiniz kripto para biriminin pazarda ne kadar süredir var olduğuna ve toplam piyasa hacmine göz atmanız yine size büyük bir kazanç sağlayacaktır.
  • Tüm kripto para ATM birimlerinde ufak tefek sorunlar olabilir neticede yeni bir piyasa ve halen gelişmeye, yatırımlara muhtaç bir halde. Bu yüzden kripto para biriminin sorunları ne kadar hızlı çözüme kavuşturduğu ve sorunlara nasıl yaklaştığı da çok önemlidir.
  • Yatırım yapılacak olan kripto para biriminin piyasada yer aldığı süre aslında güven ile doğru orantılıdır. Yeni bir kripto para birimi çok daha fazla risk ortaya koyacağı gibi eski ve köklü bir para birimi her zaman güvenli bir liman olabilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*